Sautempton dominirao pred novim vlasnikom, i Šolak se radovao trijumfu

Nova 11.01.2022  |  Autor:Miloš Ljubisavljević

Fudbaleri Sautemptona pobedili su Brentford u meču 18. kola Premijer lige sa 4:1 i upisali drugi uzastopni trijumf u svim takmičenjima. „Sveci“ su odigrali veoma dominantan meč, prvi put u engleskom šampionatu otkako ih je kupila kompanija Sport republik, pa i srpski biznismen Dragan Šolak ima svoj udeo.

Bili su malo nesigurni u odbrani tokom prvog poluvremena i u finišu meča, tokom drugog dela je napad delovao opuštenije. Brentford je za samo nekoliko minuta, od 80. do 85. imao dve veoma opasne šanse za gol i kada ih nije iskoristio, pobeda i bodovi Sautemptona na stadionu "Sent Meri" nisu došli u pitanje. Već na startu meča Jan Bednarek je ponovio ono što je pre neki dan uradio protiv Svonsija u FA Kupu - zatresao je mrežu. Ipak, za razliku od meča u FA Kupu,