Spektakl u najavi, Srbija može da izbaci Hrvatsku sa Evropskog prvenstva

Vesti online 14.01.2022

Rukometaši Hrvatske su poraženi od Francuske u meču prvog kola grupe C Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj rezultatom 27:22, čime su došli u situaciju da im dalja sudbina na turniru direktno zavisi od utakmice protiv Srbije.

Od samog početka Francuska je krenula silovito, nakon 4:1 došli su do 7:2, ali je Hrvatska u narednim minutima uspela da se vrati u meč. Serijom od 4-1 uspeli su da dođu na dva gola minusa (10:8), što je bila i razlika na kraju prvog poluvremena. U drugom delu igralo se uglavnom gol za gol sve do rezultata 21:19 za Francusku, kada su “galski petlovi” napravili seriju od četiri data gola i jedan primljen, poveli 25:20, čime su praktično i prelomili susret. Hrvatska