Rukometaši Srbije poraženi od Hrvatske na Evropskom prvenstvu

Beta 15.01.2022

Rukometaši Srbije poraženi su večeras od Hrvatske sa 23:20 (9:11), u drugom kolu Grupe C Evropskog prvenstva.U prvom poluvremenu Srbija je odlično odigrala pozicionu odbranu, ali je napad loše funksionisao. Zahvaljujući odbrani Srbija je imala egal rezultat do pred kraj poluvremena.

Poslednja dva minuta prvog poluvremena naši rukometaši nisu uspeli da zadrže koncentraciju i dozvolili su Hrvatima da na odmor odu sa dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu Srbija se ponovo mučila u napadu, ali je uspevala da ostane u igri sve do 50. minuta kada Hrvati sa dva vezana gola uspevaju da se odlepe na četiri razlike.

Hrvatska je do kraja meča sigurnom igrom uspela da zadrži prednost i privede meč kraju u svoju korist.

Kako bi mogla da se nada prolazu dalje Srbiji je neophodna pobeda nad Francuskom u poslednjem kolu grupne faze takmičenja.

Najefikasniji kod Srbije bili su Bogdan Radivojević sa pet, Lazar Kukić sa četiri i Miloš Orbović sa tri gola. Po dva gola ppostigli su Uroš Borzaš, Darko Đukić i Mijailo Marsenić. Jednom se u listu strelaca upisao Dragan Pešmalbek.

U pobedničkom timu izdvojili su se Ivan Cupić i Ivan Martinović sa po šest i Tin Lucin sa pet golova.

Srbija i Hrvatska su na deobi drugog mesta u grupi sa dva boda.

U poslednjem kolu u grupi, Srbija će igrati protiv Francuske, dok će se Hrvatska sastati sa Ukrajinom.