Britanski izaslanik za Balkan razgovarao sa Lajčakom i ambasadorima iz regiona
N1 Info 18.01.2022 | Autor:FoNet
![Britanski izaslanik za Balkan razgovarao sa Lajčakom i ambasadorima iz regiona](https://nstatic.net/img/logo/s/n1-info.png)
Specijalni britanski izaslanik za Zapadni Balkan Stjuart Pič razgovarao je u Briselu s diplomatskim predstavnicima zemalja regiona i predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom.
Kosovski ambasador u Briselu Agron Bajrami izjavi je izjavio da je “veoma ohrabrujuće videti tako posvećenog saveznika, koji je angažovan na punoj podršci Kosovu, kao i ostalim zemljama Zapadnog Balkana”. Crnogorski ambasador Petar Marković je ocenio da “jako britansko prisustvo u regonu ostaje vitalno”. Sa Pičom je razgovarao i zamenik ambasadora Srbije u Briselu Miloš Todorović, javio je Kossev.