Rusi i ukrajinci oči u oči prvi put od izbijanja krize: Poslednji minut odlučio pobednika rata na terenu i finalistu video

Kurir 04.02.2022

Futsaleri Rusije prvi su finalisti Evropskog prvenstva u Holandiji.

Oni su u polufinalu savladali Ukrajinu rezultatom 3:2. Utakmica je imala poseban značaj imajući u vidu tenzije koje postoje između dve države, a ovo je bio prvi sportski "rat" između dve zemlje od izbijanja krize. Rusija je vodila sa 2:0 golovima Antona Sokolova i Andreja Afanasjeva. Ukrajina je smanjila golom Jevgena Sirija, ali je Artem Nijazov u 31. minutu vratio dva gola prednosti Rusiji. Prava drama viđena je u finišu. Prvo je Danil Abakšin u 35. minutu