Granitna odbrana srpskih košarkašica donela plasman na Svetsko prvenstvo

RTS 12.02.2022

Košarkašice Srbije savladale su Australiju 78:71, u drugom kolu kvalifikacionog turnira u Beogradu za odlazak na Svetsko prvenstvo. Srbija ostvarila drugi trijumf i obezbedila plasman na šampionat sveta ove jeseni. U nedelju, protivnik ekipi Marine Maljković biće selekcija Brazila.

Pobeda protiv Australije garantovala je srpskim košarkašicama plasman na Svetsko prvenstvo, a ona je ostvarena zahvaljujući fanatičnoj odbrani u poslednjoj četvrtini. Izuzetno zanimljiv i izjednačen meč u dvorani "Ranko Žeravica "odigrale su dve sjajne ekipe, koje su se često smenjivale u vođstvu, a na kraju je Srbija, na krilima Ivon Anderson i Saše Čađo, došla do velike pobede. Izabranice Marine Maljković dobile su prvu četvrtinu 24:20, da bi na poluvremenu