Radnički trijumfovao na startu plej-ofa

Veliki park 12.02.2022

Rukometaši Radničkog su u prvom susretu plej-ofa Arkus lige savladali u šumadijskom derbiju, starog rivala iz Aranđelovca, ekipu Šamot 65 rezultatom 26:22, poluvreme 13:11 i tako uspešno započeli takmičenje u doigravanju našeg najkvalitetnijeg takmičenja.

Godinama unazad su „komšije“ vodile teške i iscrpljujuće duele, koji su se neretko završavali minimalnom prednošću jednog od takmaca. Utakmica je počela tvrdo, sa granitnim odbranama, malim brojem golova kako i priliči večerašnjim rivalima. U devetom minutu na semaforu je stajao rezultat 2:2, kada domaćin sa dva brza gola prvi dolazi do prednosti (4:2,10. min), koja nije dugo trajala (4:4,13. min). Radnički ponovo stiče prednost od 2 gola koju održava do 20. minuta