Ni sudija nije pokvario crno-belo istorijsko veče! Partizan u osmini finala!

Sportske.net 24.02.2022  |  Sportske.net

Istorijski uspeh Partizana! Klub iz Humske je prvi put posle 17 godina uspeo da izbori plasman u osminu finala jednog evropskog takmičenja! Crno-beli su večeras u Humskoj savladali Spartu iz Praga rezultatom 2:1, što im je bilo dovoljno za prolaz dalje s obzirom da su i prvi meč u Pragu dobili sa 1:0.

Uz ogromnu podršku sa tribina i vatromet koji je u uvodnim minutima bio upriličen oko stadiona, Partizan je od prvog minuta zaigrao ofanzivno protiv Sparte i vrlo brzo je uspeo da nađe put do mreže gostujućeg tima. Konstantan pritisak vršili su crno-beli u prvih desetak minuta igre, prvu ozbiljniju priliku propustio je Rikardo Gomeš u šestom minutu kada je sa nekih 18 metara šutirao zamalo pored gola, ali samo minut kasnije je bio mnogo precizniji. Sjajni Zdjelar,