Utakmica sezone u Los Anđelesu – Lebron sa 56 poena demolirao Golden Stejt (VIDEO)

RTV 06.03.2022  |  RTS, Tanjug

LOS ANĐELES - Košarkaši Los Anđeles lejkersa savladali su Golden Stejt u derbiju NBA lige, u možda i najboljoj utakmici od početka sezone. Lejkersi su savladali Voriorse rezultatom 124:116 zahvaljujući nestvarnom Lebronu Džejmsu koji je postigao gotovo polovinu poena svog tima.

Džejms je na parketu proveo nešto više od 38 minuta i za to vreme ubacio 56 poena (19/31 iz igre, 6/11 trojke, 12/13 penali), uz 10 skokova, tri asistencije i jedne blokade. "Kralj" je u nekadašnjem "Stejpls centru" odigrao jednu od najboljih partija u karijeri, oborio je učinak sezone u najjačoj ligi sveta, a postavio je i lični rekord otkad je obukao dres "jezerdžija". Velikan iz Akrona je u prvom poluvremenu sam nosio svoj tim i u tom periodu zabeležio 26 poena.