Benzema het-trikom nokautirao PSŽ i izvukao Real iz ambisa!

RTS 09.03.2022

Fudbaleri Real Madrida šokirali su Pari Sen Žermen u osmini finala i plasirali se među najboljih osam ekipa u Ligi šampiona. Real je u revanšu napravio preokret i savladao Parižane 3:1 zahvaljujući het-triku Karima Benzeme, pa je prošao ukupnim rezultatom 3:2. U drugoj utakmici u istom terminu plasman je overio i Mančester siti nad Sportingom iz Lisabona, pa su se ove dve ekipe pridružile Bajernu iz Minhena i Liverpula.

Jasno je bilo da će duel na "Santjago Bernabeu" biti veoma interesantan, pošto je Real izašao izuzetno visoko i krenuo da napada od prvog minuta. Pretežno su akcije išle preko leve strane i Vinisijusa žuniora, ali je takva situacija bila aktuelna tek nekih desetak minuta. Čim su gosti došli do daha, preuzeli su loptu i inicijativu na sredini terena, što im je donelo dominaciju u poslednjoj trećini. Nejmar se povukao u sredinu i zajedno sa Leom Mesijem i Markom