Džudo: Borojević peti na Prvenstvu Srbije, mlađi takmičari osvojili medalje na turniru u Beogradu

Subotica.com 14.03.2022  |  Subotica.com

U Beogradu je održano Prvenstvo Srbije u džudou za seniore koje je okupilo 190 takmičara iz 43 kluba, gde su nastupali i takmičari Spartaka.

Najbliži medalji u redovima Subotičana bio je Mateja Borojević, ali je na kraju državni šampionat okončao na petom mestu. Spartak je na Prvenstvu države nastupio sa sedam takmičara pod vođstvom trenera Milana Bogića. U jakoj konkurenciji Subotičani ostali bez medalja, ali su ostvarili dobar učinak plasmanom na peto i dva sedma mesta. Mateja Borojević je zauzeo peto mesto u kategoriji 100kg, dok su Ivana Ivanović i Petar Čonka takmičenje završili kao sedmoplasirani