Gagić i Čanak pali u Badaloni, Partizan daleko od čela

Sport klub 15.03.2022  |  Autor:Nikola Novaković

U jedinom meču 15. kola grupne faze Evrokupa koji se u utorak igrao u grupi A Huventud je na domaćem parketu u Badaloni savladao litvanski Lijetkabelis rezultatom 65:50 i tako se dodatno učvrstio na prvom mestu tabele ispred beogradskog Partizana i pariske ekipe Levaloa Metropolitan, koji imaju po devet poeda i pet poraza.

Posle ovog trijumfa Katalonci imaju skor 12-3, dok je Lijetkabelis, koji je imao četiri pobede u prehodnih pet duela, na 7-7. Nije bilo mnogo neizvesnosti u Badaloni – domaćin je vodio tokom čitave utakmice, a tek u trećoj četvrtini prednost domaćih počela je ubrzano da raste i pred posednjih deset minuta iznosila je 19 poena. Međutim, veoma loša napadačka predstava Huventuda u poslednjem periodu uslovila je ublažavanje razlike, ali tim Nenada Čanka nije imao snage