Košarkašice Radničkog bez snage u završnici

Ritam grada Kg 19.03.2022  |  Ritam Grada

Košarkašice Radničkog su poražene na gostovanju ekipi “Radivoj Korać” rezultatom 81:72 (19:22, 21:18, 15:13, 26:19). 39 minuta igre, Radnički je bio ravnopravan protivnik beogradskoj ekipi, ali je presudila veća koncentracija domaćih u poslednjih 60 sekundi.

Kragujevčanke su fantastično otvorile meč i posle 7 minuta igre u prvoj četvrtini imale prednost od 14 poena (6:20). Međutim, ekipa Koraća se serijom od 13:2 u potpunosti vraća u meč. Radnički uzvraća udarac u drugom delu igre i za svega 2 minuta stvara 9 poena viška. Između 3. i 7. minuta druge četvrtine Kragujevčanke ne postižu nijedan poen što Beograđanke koriste za potpuni preokret i prvo vođstvo na utakmici. Do poluvremena je viđena izjednačena igra, a i