„Otkako je krenuo rat u Ukrajini nema kupaca na pijaci“: Proizvođač spanaća iz Mihajlova objašnjava šta se desilo
Danas 23.03.2022 | M. Pudar
![„Otkako je krenuo rat u Ukrajini nema kupaca na pijaci“: Proizvođač spanaća iz Mihajlova objašnjava šta se desilo](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Zoltan Dani iz Mihajlova, kod Zrenjanina, proizvođač povrća koje plasira na zrenjaninskoj glavnoj pijaci kaže da se potražnja njegovih proizvoda prepolovila.
Sve je manje kupaca spanaća, rotkvica, salate koje on proizvodi u svom plasteniku u Muhajlovu, nedaleko od Zrenjanina. Slično je i na susednim tezgama. Mihajlovčani su poznati povrtari, zemljište u njihovoj katastarskoj opštini je izuzetnog kvaliteta i sem za intenzivnu poljoprivredu koristi se i za gajenje povrća. Ipak, na tržištu se, kažu, nešto desilo. „Ne znam šta je razlog ali počelo je prošlog leta da se rapidno smanjuje potražnja. Sada od kada je krenuo