Radnički nadigrao Jadran u regionalnom derbiju Lige šampiona

iKragujevac 31.03.2022

U regionalnom derbiju 11. kola Lige šampiona, vaterpolisti Radničkog savladali su ekipu Jadrana iz Splita, rezultatom 13:10 i napravili lepu uvertiru pred predstojeći „fajnal-for“ Regionalne lige. Domaći su jako loše otvorili utakmicu, ali su u drugom poluvremenu pokazali pravo lice i sasvim zasluženo došli do trijumfa. Splićani su iskoristili početnu nesigurnost protivnika i postigli tri pogotka sa igračem više na startu (3:0). Kragujevčani su tek posle šest i po minuta igre načeli protivničku mrežu preko

Međutim, Jadran je održavao tri gola prednosti i nije dozvoljavao Kragujevčanima da se ozbiljnije približe, sve do samog finiša poluvremena, kada je Nikola Lukić pogodio iz faula – 8:7. Na startu drugog poluvremena gosti su se vratili na „plus dva“ (9:7), ali samo na kratko, jer su se izabranici Uroša Stevanovića potom raspucali i vezali četiri pogotka, pa su oni u poslednji period ušli sa dva gola „viška“ – 11:9. Potom je Radnički u par navrata dolazio do tri gola