Radnički protiv Juga u okršaju za jadransku bronzu

Sport klub 03.04.2022  |  Autor:Milan Stojiljković

U reprizi prošlogodišnjeg finala, vaterpolisti Radničkog igraće u nedelju meč za bronzanu medalju na fajnal-foru Regionalne lige, protiv ekipe Juga iz Dubrovnika, pošto su u subotu u polufinalu poraženi od domaćina turnira, Novog Beograda, rezultatom 12:8.

Novi Beograd je iskoristio prednost domaćeg bazena i u poslednjoj četvrtini prelomio meč u svoju korist. „U prve tri četvrtine smo bili potpuno ravnopravni, čak smo u trećoj četvrtini poveli i ponadali se da smo prelomili meč. Međutim, imali smo nedopustiv pad u finišu treće deonice, gde se to samo nastavilo i u četvrtoj kada smo primili nekoliko lakih golova i tu je bio kraj. Nažalost nismo uspeli u odbrani trona. Krajnji rezultat nije realan odnos snaga u bazenu,