Majorka: Odličan start Dukića, Marković juri zlatnu grupu

Sport klub 04.04.2022  |  Autor:Svetozar Janičić

Svetski kup u jedrenju, tradicionalna i prestižna regata “Princeza Sofija” na Majorci, donela je ekstremne uslove za jedrenje, hladno vreme, vetar koji je imao jačinu od 20 do 30 čvorova i odlične rezultate momaka iz Crne Gore i regiona.

Selektor Ilko Klakor, jedriličari iz Crne Gore Milivoj Dukić i mladi Ilija Marković, mogu da budu zadovoljni ostvarenim tokom prvog od šet dana jedrenja. Dukić, koji je nedavno na Otvorenom prvenstvu Hrvatske, u paklenoj konkurenciji osvojio bronzanu medalju, zauzeo je peto i deveto mesto, pa je trenutno u generalnom plasmanu na koti 17. Ilija Marković koji je na pomenutom šampionatu Hrvatske, osvojio zlatnu medalju u konkurenciji jedriličara do 21 godine, a uskoro