Spektakl na "Etihadu" - Siti vodi! (POLUVREME)

Sportske.net 10.04.2022  |  Sportske.net

Nakon prvih 45 minuta derbija sezone u Engleskoj, Mančester siti vodi protiv Liverpula sa 2:1. "Građani" su poveli već u petom minutu, kada je sjajni Kevin de Brujne lako prošao pored Fabinja na sredini terena, šutirao sa distance, lopta je na putu ka golu zakačila štopera Liverpula Žoela Matipa i od stative ušla u gol.

Liverpul se vratio u igru samo osam minuta kasnije. Sjajnu akciju bekova "Crvenih" Endriju Robertsona i Aleksandera-Arnolda golom je krunisao Dijogo Žota. Posle primljenog gola, Siti je bio mnogo bolji rival na "Etihadu". Ekipa Pepa Gvardiole imala uspostavila je terensku inicijativu. Brazilski napadač Gabrijel Žezus pogodio je za 2:1 u 37. minutu i tako doveo svoj tim do novog vođstva.