Crveno-bele na korak od odbrane titule

Sport klub 17.04.2022  |  Autor:Nikola Novaković

Košarkašice Crvene zvezde nalaze se nadomak osvajanja pete uzastopne titule prvaka Srbije – izabranice Dragana Vukovića u nedelju su rezultatom 77:73 kao gošće u hali „Meka fektori“ pobedile Art Basket, pa sada vode u finalnoj seriji plej-ofa sa 2-0.

Finale se igra na tri pobede, a prvu meč-loptu Zvezda će imati u sredu od 18 časova u „Basket Sitiju“. Tokom drugog poluvremena uglavnom je vodila Zvezda, ali viđen je interesantan finiš. Trojkom Snežane Čolić Art je pred poslednja dva minuta prišao na 71:73. Usledila je greška Maše Janković u napadu Zvezde, posle čega je Anja Buvkić ubacila dva penala i na 93 sekunde do kraja rezultat je bio poravnat – 73:73. Milina Mišeljić nije pogodila trojku, zatim se ni