Kakav preokret u režiji Bruna, kiks Vest Hema u borbi za LE

Sport klub 17.04.2022  |  Autor:Nikola Novaković

U nedelju od 15 časova i 15 minuta igrale su se dve utakmice 33. kola engleske Premijer lige – Njukasl je na domaćem Sent Džejms Parku posle velikog preokreta pobedio Lester sa 2:1 (1:1), a Vest Hem je na stadionu „London“ remizirao sa Barnlijem 1:1 (0:1) i na kraju može da bude zadovoljan bodom.

Junak „Sent Džejms parka“ ove nedelje svakako je Brazilac Bruno Gimaraeš – on je bio dvostruki strelac za „Svrake“, a pobednički gol postigao je u 90+5. minutu iz munjevite kontre. Prethodno je izjednačio u 30. minutu jer je od 19. ekipa Lestera vodila pogotkom Ademole Lukmena. Bila je ovo druga pobeda zaredom za crno-bele, koji sada zauzimaju 14. poziciju sa 37 bodova, lagodnih 12 više od Barnlija, koji se nalazi u zoni ispadanja. U narednom kolu Njukasl će