Janis i Džru „stegli“, Boston sve promašio: Brejk za prvake!

Sport klub 01.05.2022  |  Autor:Nikola Novaković

Počela je i druga runda plej-ofa u NBA – u prvom meču polufinalne serije u Istočnoj konferenciji aktuelni šampioni Milvoki Baksi pobedili su u gostima Boston Seltikse rezultatom 101:89 u duelu koji nije obilovao briljantnim napadačkim rešenjima.

Ovim trijumfom Milvoki, koji igra bez povređenog Krisa Midltona, napravio je veliki korak ka plasmanu u drugu rundu jer je takoreći oduzeo prednost domaćeg terena sastavu Imea Udoke. Boston je imao prednost u prvoj četvrtini, ali Milvoki u drugom kvartalu dolazi do preokreta i do poluvremena je prednost dvocifrena. U drugom poluvremenu ekipa iz Viskonsina je uglavnom održavala dvocifrenu razliku, a ona sredinom četvrte četvrtine dostiže maksimalnih 17 poena.