Glasovi publike: Iz kojih zemalja je Konstrakta dobila najviše poena na Pesmi Evrovizije?
Danas 15.05.2022 | B. C.
![Glasovi publike: Iz kojih zemalja je Konstrakta dobila najviše poena na Pesmi Evrovizije?](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Predstavnica Srbije na Pesmi Evrovizije Konstrakta našla se na ovogodišnjem takmičenju na petoj poziciji, ali je na osnovu glasova publike bila četvrta.
Iz Hrvatske, Crne Gore, Severne Makedonije, Slovenije i Švajcarkse dobila je po maksimalnih 12 poena glasova publike. Građani Austrije, Bugarske i Češke, takođe su glasali u velikom broju za Srbije, te je iz ove tri države stiglo po 10 poena. Po osam bodova Konstrakta je dobila iz Australije, Francuske, Grčke, San Marina i Švedske, a po sedam sa Kipra, iz Finske, Gruzije, Nemačke, Izraela, Italije i Rumunije. Šest poena stiglo je tri zemlje – Jermenija, Azerbejdžan