Šapčanka osvojila drugo mesto u sportskom obaranju ruke na Evropskom prvenstvu u Bukureštu

Danas 15.05.2022  |  K.V.

Jovana Arnautović iz Šapca osvojila je drugo mesto u kategoriji juniora, desna ruka 70kg+ , na Evropskom prvenstvu u Rumuniji, održanom od 7. do 14. maja.

Prvi put u istoriji od 2015. godine, od kad se naša reprezentacija takmiči na evropskim i svetskim prvenstvima, osvojena je zlatna medalja i prvo mesto u juniorskoj kategoriji. Aleksandar Stanković iz Surdulice član kluba Can Opener iz Niške Banje ostvario je istorisjki uspeh i postao evropski šampiom u sportskom obaranju ruke u kategoriji do 85kg i po prvi put čula se himna Srbije. Reprezentativci Srbije u juniorskoj kategoriji su dominirali na Evropskom