Liverpul osvojio fa kup: Snovi o četiri krune i dalje žive, Salah povređen, Tuhel bez trofeja na Ostrvu (video)

Večernje novosti 14.05.2022  |  Novosti online

Fudbaleri Liverpula i Čelsija sastali su se u finalu najstarijeg kup takmičenja na svetu. Ekipa Jirgena Klopa igrala je za prekid posta koji traje 16 godina, a Čelsi za spas sezone i prvi trofej na ostrvu u ovoj takmičarskoj godini. Prestižni trofej posle igre nerava i "lude" penal serije ide u vitrine Enfilda, nakon što je posle 120 minuta duel završen nepopularnim rezultatom 0:0, a penalima je Liverpul trijumfovao sa 6:5.

FOTO: Tanjug/AP Liverpul je imao bolju uvertiru i delovalo je da će Čelsi doživeti sudbinu mnogih fudbalskih velikana, kada izađu na megdan Klopovoj mašineriji. Ipak, ekipa Tomasa Tuhela prodisala je nakon uvodne incijative rivala. "Plavci" su najbolje prilike propustili u razamaku od samo pet minuta. Prvo je u 23. Pulišić pogodio stativu, da bi pet minuta kasnije Alonsov udarac iz blizine sjajnom intervencijom odbranio Alison. Prvo poluvreme samo statističi je