Streličarski klub Niš osvojio 3 medalje na turniru u Kragujevcu

Naissus info 18.05.2022

Đurđevdanski turnir ove godine održan je u Kragujevcu 14. i 15. maja. Ovo je jedan od saveznih turnira u kalendaru Saveza, a Streličarski klub Niš je nastupio sa 5 takmičara. Niški streljaši osvojili su 3 medalje u streljaškim disciplinama.

U konkurenciji seniora discipline olimpijski luk, nastupili su streljaši Mihajlo Stefanović i Marko Vulić. Eliminacioni deo je bio takav da su se Mihajlo i Marko sreli u četvrtfinalu gde je Mihajlo bio bolji i prošao dalje u borbu za medalje dok je Marko završio na 8. Mestu u finalnom poretku. Mihajlo je nastavio sa pobedama i na kraju osvojio zlatnu medalju u meču protiv Jevtić Dragiše iz SK Pančevo. U konkurenciji seniorki discipline olimpijski luk, učestvovala