Radnički prepustio titulu Novom Beogradu posle peteraca

Glas Šumadije 21.05.2022  |  Jovanka Nikolić

Vaterpolisti Radničkog nisu uspeli da odbrane titulu šampiona Srbije, pošto su i u drugom meču finalne serije plej-ofa poraženi od ekipe Novog Beograda, ovoga puta na svom bazenu, posle peteraca (17:15), nakon velike drame i remija u poslednjim sekundama regularnog dela (14:14).

Nošeni sjajnom podrškom, koja je od samog starta bila gromoglasna, kragujevački vaterpolisti pružili su potpuno drugačiju partiju u odnosu na prvi duel u Beogradu. Popravili su igru, pre svega u odbrani, i pokazali da u potpunosti mogu da ispariraju favorizovanom protivniku, sastavljenom od velikog broja reprezentativaca. Izabranici Uroša Stevanovića vodili su od samog starta, a u drugoj četvrtini došli su i do dva gola prednosti, koju su sačuvali do poluvremena –