Rolan Garos: Lajović zaustavljen u prvom kolu

Novi magazin 23.05.2022  |  Novi Magazin

Srpski teniser Dušan Lajović izgubio je od Argentinca Sebastijana Baeza u prvom kolu Rolan Garosa s rezultatom 1:3, po setovima (3:6; 6:3; 4:6; 3;6). Meč, koji je zbog kiše bio prekut posle samo 20 minuta igre, trajao je dva sata i 25 minuta.

Nakon prvog seta u kojem je Argentinac dominirao i poveo u igri sa 6:3, Dušan je u drugom setu napravio preokret i drugu rundu meča okončao istovetnim rezultatom od 6:3 u svoju korist. Treći set između 21-godišnjeg Sebastijana Baeza, 38. igrača sveta, i deset godina starijeg Dušana Lajovića koji zauzima 66. mesto na ATP listi, doneo je Argentincu vođstvo u setovima od 2:1. Dušan je u tom setu napravio jedan brejk (u trećem gemu), dopustivši protivniku da mu dva