Одличан резултат на Олимпијским играма глувих: Рукометаши освојили бронзу, Штефанек честитао такмичарима

Вечерње новости 30.05.2022  |  Новости онлине

НА 24. Летњим Деафлимпиц (Олимпијске игре глувих) које су одржане од 01. до 15. маја 2022. године у Цаксиас до Сул, Бразил, Србија је учествовала са 23 такмичара и тренера у рукомету, стрељаштву и тенису који су остварили запажене резултате. Рукометна репрезентација освојила је бронзану медаљу, репрезентативци глувих у стрељаштву Гордана Миковић-Мучибабич и Филип Костић пласирали су се у финала у појединачним конкуренцијама, а у микс такмичењу после успешних квалификација освојили су 4. место,

ФОТО: ССС Тим поводом председник Спортског савеза Србије Давор Штефанек и генерални секретар ССС Горан Маринковић уприличили су пријем за репрезентативце и представнике Спортског савеза глувих Србије. - Честитам рукометашима на бронзаној медаљи, то је велики резултат, а свим осталим такмичарима који су представљали нашу земљу на Олимпијским играма глувим такође честитам на великој борби. Поносни смо што Србију представљате у најбољем светлу. Желим Вам да