Hari Kejn iz penala spasao Engleze poraza od Nemačke

Euronews 07.06.2022  |  Autor: Euronew

U derbiju 2. kola Lige nacija u grupi A3, na Alijanc areni u Minhenu, Nemačka i Englesku odigrali su nerešeno 1:1. "Panceri" su nastavili seriju od 11 mečeva bez poraza, nisu nadigrani još od poslednjeg duela sa Englezima u osmini finala na Euro 2020.

Vođstvo Nemcima doneo je Jonas Hofman kome je prethodno u 23. minutu bio poništen pogodak nakon VAR intervencije. Napadač Borusije Menhengladbaha je u 51. minutu primio loptu u kazenom prostoru nakon idealnog proigravanja Kimiha i efektno matirao golmana Džordana Pikforda. Dva minuta kasnije uzvratili su gosti, Mejson Maunt je snažno šutirao sa ivice šesnaesterca a Nojer dobro intervenisao. na drugoj strani Pikfird je u 70. minutu sprečio Milera da duplira prednost