Srbija se uspavala u svojoj briljantnosti – Slovenci tukli i izvukli bod!

Sputnik 12.06.2022

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno u četvrtom kolu Lige nacija na gostovanju u Sloveniji (2:2), iako je na poluvremenu imala prednost od dva gola i briljantnu igru koja je nagoveštavala glatku pobedu. Ali, sve se promenilo za pet minuta u nastavku kada su domaći postigli dva gola.

Srbija je zaista briljirala u prvom poluvremenu, pregršt šansi, brza, atraktivna igra, aktivni bekovi, inspirisani vezisti i – nezaposleni defanzivci. Poslednji segment se obio o glavu Srbiji za koju su golove postigli Andrija Živković i Aleksandar Mitrović, dok su strelci za domaće bili Adam Gnezda Čerin i Benjamin Šeško. Posle četiri odigrane utakmice u Ligi nacija Srbija je drugoplasirana u grupi 4 sa sedam poena, ima tri manje od prvoplasirane Norveške i