Nezadrživi Abeljo, Barsa opet u finalu Lige šampiona!

Sportske.net 18.06.2022  |  Sportske.net

Rukometaši Barselone su drugi finalisti Lige šampiona! Oni su danas u drugom polufinalu na fajnal-foru u nemačkom Kelnu savladali ekipu Kila rezultatom 34:30 (19:18) i po šesnaesti put se plasirali u finale elitnog evropskog takmičenja.

Barselona je aktuelni šampion Evrope i u finalu će protiv poljskog Vive Kjelcea imati priliku da postane prva ekipa koja je odbranila tron u ovom formatu takmičenja. Podsetimo, Vive Kjelce je ranije danas bio bolji od Vesprema rezultatom 37:35. Prvo poluvreme je proteklo u potpuno ravnopravnoj borbi, gde su jedni ili drugi imali minimalnu prednost. Dika Mem je prvi put doneo Barsi dva gola prednosti tek u poslednjem minutu prvog poluvremena, kada je iz kontranapada