Utisak dobar, a poraz previsok i bolan: Napredak izgubio od Kluža u prvoj kontrolnoj utakmici

Kurir 21.06.2022

Napredak je danas odigrao prvu kontrolnu utakmicu protiv Kluža, šampiona Rumunije i učesnika u kvalifikacijama za Ligu šampiona i izgubio i to sa ubedljivih 3:0.

Čarapani su u prvom poluvremenu odigrali odlično i rezultat je bio bez golova (0:0). U dobrom delu imali su čak i veći posed lopte i zrelije šanse. Napretkovci su uspešno odolevali skupu internacionalaca, u kojem je jedan bivši igrač Mančester Sitija (Boateng) i više Brazilaca, pa su fudbaleri Kluža bili bolji samo u jednom segmentu, po broju izvedenih kornera, a iz igre nisu zapretili ni jednom… Kluž je imao izglednu šansu, već u četvrtom minutu, kada je Graovac