Poslanici u Francuskoj raspravljaju o predlogu da se izglasa nepoverenje vladi
Euronews 11.07.2022 | Autor: Tanjug
![Poslanici u Francuskoj raspravljaju o predlogu da se izglasa nepoverenje vladi](https://nstatic.net/img/logo/s/euronews.png)
Francuski poslanici danas raspravljaju o predlogu za izglasavanje nepoverenja vladi koji je zatražila levičarska koalicija da bi simbolično izrazila svoje protivljenje vladi i ekonomskoj politici predsednika Emanuela Makrona.
Nupes je najveća opoziciona snaga u donjem domu francuskog parlamenta sa 147 mesta Levičarska koalicija poznata kao Nupes zvanično je zatražila izglasavanje nepoverenja nakon prvog velikog govora premijerke Elizabet Born u Narodnoj skupštini posle nedavno održanih parlamentarnih izbora, preneo je AP. Nupes je najveća opoziciona snaga u donjem domu francuskog parlamenta sa 147 mesta Malo je verovatno da će poslanici usvojiti predlog, jer glasanje o poverenju mora da