Mitropolija: Može li Đukanović da vodi politiku a da ne uzima u usta Crkvu
Politika 13.07.2022
![Mitropolija: Može li Đukanović da vodi politiku a da ne uzima u usta Crkvu](https://nstatic.net/img/logo/s/politika.png)
„Budući da se radi o deklarisanom ateisti i čoveku koji je u više navrata pokazao da ne poznaje i ne razume crkveni poredak ni ulogu Crkve u društvu i istoriji, zar ne bi bilo bolje da bude dosledan takvim svojim svetonazorima i da svoju politiku vodi mimo crkvenih tema”, pitaju iz Mitropolije.
CETINjE - Mitropolija crnogorsko-primorska Srpske pravoslavne crkve oštro je danas kritikovala nastup predsednika Crne Gore Mila Đukanovića na Javnom servisu TVCG i poručuju da ne mogu da prećute njegove iskaze, kako navode, nadojene netrpeljivošću i lažima. Tim pre što se, kako kažu, radi o političaru koji na razne načine utiče na živote i opredeljenja određenog broja građana i o instituciji koja treba da bude garant čuvanja demokratskih standarda. Đukanović je u