Van der Belen: Ne treba očekivati da će Putin završiti rat, poskupljenja su cena naše slobode
Euronews 26.07.2022 | Autor: Tanjug
![Van der Belen: Ne treba očekivati da će Putin završiti rat, poskupljenja su cena naše slobode](https://nstatic.net/img/logo/s/euronews.png)
Predsednik Austrije Aleksander van der Belen upozorio je danas da ne bi trebalo ukidati sankcije protiv Rusije i istakao da su poskupljenja "cena slobode". "Ne smemo dozvoliti da nas podele", apelovao je otvarajući festival kulture u Salcburgu.
On je istakao da oni koji nisu sada spremni da plate "cenu za slobodu, nju će, trostruko platiti njihova deca i unuci". Van der Belen je ocenio da "borba između despotije i slobode neće trajati samo par nedelja ili meseci, već je tek počela". Što se budućnosti tiče on kaže da ne treba očekivati da će Vladimir Putin završiti rat i ponovo se približiti Evropi, te da će gas teći kao i ranije. Drugi scenario bi bio popuštanje Evrope i prepuštanje Ukrajine svojoj