Uroš Živanović, bronzani junior Evrope

Jug press 28.07.2022

LESKOVAC Na juniorskom prvenstvu Evrope u plivanju, održanom pre dvadesetak dana u Rumuniji, Uroš Živanović je osvojio bronzanu medalju u disciplini 50 metara prsno, dok je na 100 metara istim stilom postavio nacionalni juniorski rekord.

U finalu na 50 metara zaostao je prvoplasiranim sedam stotinki. „Retko ko je očekivao da ću osvojiti medalju, možda, uz mene, samo trener Dušan Veličković i par pojedinih ljudi iz Srbije. Neka realnost je bila plasman u finale, a u toj finalnoj trci, kada smo isplivali deonicu, s obzirom na to koliko je mala razlika bila među nama, nisam imao pojma koje sam mesto zauzeo. Iz bazena sam pogledao na semafor i učinilo mi se da pored mojeg imena stoji broj 6, a ne 3.