Neverovatan meč na evrobasketu: Estonija posle velike drame i 39 minuta vođstva poklonila pobedu Ukrajini

Večernje novosti 03.09.2022  |  Novosti online

KOŠARKAŠI Estonije nakon ubedljivog poraza od Italije išli su na megdan reprezentaciji Ukrajine, i nakon sjajnog izdanja i vođstva koje je trajalo punih 39 minuta poraženi su rezultatom 74:73.

FOTO: FIBA.Basketball Pune tri četvrtine Estonci su hrabro odolevali pred napadima favorizovanog rivala koji je sa skoro 30 razlike pregazio Veliku Britaniju u prvom kolu. Sve do poslednjeg minuta imali su minimalno vođstvo, a onda Ukrajinci stižu do 74:73 na 50 sekundi do kraja meča. Ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat jer ni jedna ekipa nije uspela da realizuje svoje poslednje napade na ovoj utakmici. Najefikasniji akter susreta došao je iz redova