Tadićev Ajaks moćan i bez Ten Haga, katastrofa Ajntrahta u Frankfurtu

N1 Info 07.09.2022  |  Autor:Milan Stojiljković

Možda je Ajaks ovog leta prodao neke od svojih najboljih igrača i ostao bez trenera Erika Ten Haga, ali osim što je klub zaradio preko 200 miliona evra od tih transfera, rezultat na startu nove sezone Lige šampiona pokazao je da slavni klub iz Amsterdama i dalje ima odličan tim.

Ajaks je u premijernom meču prvog kola A grupe Lige šampiona pobedio tim Rendžersa sa 4:0. Kopljanicima je bilo dovoljno nešto malo više od pola sata da napuni mrežu škotskog šampiona i praktično reše pitanje pobednika. Golove su u tom periodu postigli Edson Alvarez u 17, Stiven Berghius u 32. i Mohamed Kudus u 33. minutu. Bolji je bio holandski šampion i u drugom poluvremenu, stvarao šanse, ali su su mrežu prvi zatresli gosti. I to hrvatski internacionalac Borna