Ajaks demolirao Rendžers u Ligi šampiona, Tadić produžio golgeterski post

Nova 07.09.2022  |  Autor:Oliver Mijušković

Ajaks neumoljiv, Rendžers bez šansi Fudbaleri Ajaksa pobedili su Rendžers na svom stadionu rezultatom 4:0 u prvom kolu grupe A u Ligi šampiona. „Kopljanici“ su od početka do kraja utakmice diktirali tempo, a pobeda je mogla biti još ubedljivija.

Nakon opsade gola Rendžersa od prvog minuta, Edson Alvarez je u 17. minutu konačno zatresao mrežu. On je iskoristio odličan centaršut Stivena Berhuisa iz kornera i neometano je glavom sproveo loptu u mrežu. Berhuis je sebe nagradio golom u 32. minutu, iako je imao mnogo sreće, pošto se lopta od defanzivca Sandsa odbila pravo u mrežu. Odmah u narednom mintu je Mohamed Kudus pokazao svoj raskošni talenat. Primio je loptu na 30-ak metara od gola, prevario je Džejmsa