Herojskom igrom do prvih bodova

Veliki park 19.09.2022

Rukometašice Radničkog su u drugom kolu Arkus lige za žene nakon izuzetno neizvesne utakmice i velike borbe savladale starog rivala, ekipu Bor ZIJIN COPPER rezultatom 30:28, poluvreme 15:15 i tako upisale prve bodove u novoj sezoni.

Domaće rukometašice su u prošlosti u većini mečeva vodile ljute bitke sa Borankama i njihovi susreti su donosili veliku dozu neizvesnosti, pa se i pre meča znalo da podmlađena četa Rodoljuba Kurandića neće imati ni malo lak zadatak. Radnički je odlično otvorio meč, agresivno u odbrani i silovito u napadu, pa je u 6. minutu pogotkom kapitena Tijane Petrović imao vođstvo 3:0. Nastavile su Kragujevčanke u istom ritmu, pa u 12. minutu preko Inđićeve dolaze do velikih 5