Balkanski derbi pripao bugarima: Bugarska u Skoplju savladala Severnu Makedoniju

Kurir 27.09.2022

Fudbaleri Bugarske pobedili su u gostima Severnu Makedoniju sa 2:0, u meču poslednjeg, šestog kola Grupe 4 Divizije C Lige nacija.

Gol za Bugarsku postigao je Kiril Despotov u 50. minutu. Severna Makedonija je od 14. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Todor Todoroski. U istoj grupi, Gruzija je na gostujućem terenu pobedila Gibraltar sa 2:1. Strelci za Gruziju bili su Hviča Kvarachelija iz penala u 19. i Georgi Citaišvili u 48. minutu. Pogodak za Gibraltar postigao je Lui Anesli u 75.minutu. Gruzija je sa 16 bodova zauzela prvo mesto u grupi i plasirala se

Rodić: "Tačka na to ko je bolji"