Fudbal: Spartak poražen od Radničkog iz Kragujevca (1:2)

Subotica.com 03.10.2022  |  Subotica.com

Spartak je poražen sa 2:1 od Radničkog iz Kragujevca u 13. kolu Superlige . Subotičani su rano stigli do prednosti pogotkom Srđana Hrstića, ali su gosti do pauze uspeli da izjednače preko Krajišnika, a potom i preokrenu rezultat u svoju korist sa bele tačke. U drugom poluvremenu „golubovi“ su diktirali igru stvarali šanse, ali nisu našli rešenje za gostujuću odbranu i Radnički je odneo bodove sa severa Bačke.

Spartak je posle četiri minuta igre stigao do prednosti. Aleksandar Tanasin je centrisaro s desne strane, Luka Bijelović preglavao na ivici kaznenog prostora, a kod druge stative Srđan Hrstić prihvatio loptu i smestio je u mrežu Kragujevčana – 1:0. Nakon postignutog gola domaći tim je iz kontri pokušavao da uveća prednost dok su gosti hrlili da dođu do izjednačenja. U pola sata igre viđene su dve dobre prilike Radničkog. Milutin Vidosavljević je izveo korner, Miloš