Ne zna se za koliko će poskupeti: Već za koji dan više cene goriva na benzinskim pumpama u Srpskoj
Blic 09.10.2022
![Ne zna se za koliko će poskupeti: Već za koji dan više cene goriva na benzinskim pumpama u Srpskoj](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Gorivo na benzinskim pumpama u Srpskoj poskupeće naredne sedmice, ali distributeri još ne izlaze sa konkretnim podacima za koliko će cene benzina i dizela otići gore.
Kako kažu, čekaju da vide koliko će poskupeti rafinerije, na osnovu čega će i oni odrediti cene u maloprodaji u Srpskoj, piše Srpskainfo. U Grupaciji za promet naftom i naftnim derivatima pri Privrednoj komori RS kažu da se u narednom periodu očekuje rast cena goriva, a za koliko, moći će reći tek u utorak. – Već početkom sedmice koja je iza nas, kompanije iz Evrope koje se bave prodajom derivata, kao i rafinerije iz kojih se distributeri snabdevaju, povećale su