Slaba druga četvrtina koštala košarkaše Zdravlja pobede u Lazarevcu

Južne vesti 17.10.2022  |  M. Mitić Južne vesti

Nisu uspeli košarkaši leskovačkog Zdravlja da upišu drugu pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije, pošto su na gostovanju u Lazarevcu poraženi od Kolubare rezultatom 82:77 (22:26, 25:12, 16:20, 19:19). ”Farmaceute” je trijumfa koštala loša igra u drugom periodu pa je domaćin na poluvreme otišao sa 9 poena prednosti.

Treće gosotvanje i treći poraz za izabranike Lazara Spasića, koji su dozvolili košarkašima iz Lazarevca da dođu do prve pobede u sezoni i izjendnače sa na skoru 1-3 sa Leskovčanima. Serijom 9:0 Kolubara otvara meč, ali su košarkaši Zdravlja uspeli da uspostave kontrolu utakmice, te posle prvih 10 minuta vode sa 26:22. Ipak, u drugoj četvrtini igra ekipe sa juga se praktično raspala, razigrali su se Suženjev i Grušanović, pa je uz samo 12 poena gostiju, Kolubara