Poraz hrabrog Partizana u Nici: Rikardov gol nije bio dovoljan za evropsko proleće

Sportski žurnal 27.10.2022

Francuski tim je sa 2:1 bio bolji od Parnog valjka. Crno-beli će u poslednjem kolu protiv češkog Slovackog igrati za prolaz u narednu fazu Lige konferencija

Fudbaleri Partizana pretrpeli su prvi poraz u grupnoj fazi Lige konferencija pošto ih je Nica savladala u Francuskoj sa 2:1 (1:0) u petom kolu D grupe. Nica je povela u 29. minutu pogotkom Nikole Pepea, izjednačio je Rikardo Gomeš u 74. minutu, a pobedu domaćem timu doneo je Mario Lemina u 77. minutu. Nica je posle prvog poluvremena imala prednost od 1:0, a strelac tog gola bio je Nikola Pepe u 29. minutu. Bilal Braimi je centrirao sa leve strane, Igor Vujačić je