Omladinci Crvene zvezde ispali iz Lige šampiona: AZ Alkmar slavio nakon jedanaesteraca

Euronews 01.11.2022  |  Autor: Euronews

Omladinci Crvene zvezde su danas na Voždovcu, nakon penala izgubili od vršnjaka iz AZ Alkmara i tako završili takmičenje u Ligi šampiona za mlade.

Rezultat nakon regularnog dela bio je 1:1, dok je nakon jedanaesteraca holandski tim bio bolji sa 5:4. Nakon neverovatnog povratka u prvom meču u Holandiji, kada su crveno-beli sa dva gola zaostatka uspeli da izbore remi, u Beogradu nisu imali sreće da dođu do trijumfa. Vodeći pogodak za goste u regularnom delu postigao je Poku u 77. minutu, a samo sedam minuta nakon toga, Alkmar je mogao i do drugog gola. Merdink je u 84. minutu imao priliku da sa bele tačke i