LŠ (U19) - AZ slavio nakon penala na Krovu, Zvezda će imati za čim da žali!

Sportske.net 01.11.2022  |  Sportske.net

Omladinci Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u drugu rundu Lige šampiona za mlade pošto su eliminisani od AZ Alkmara. "Crveno-beli" su imali veoma povoljnih 2:2 iz prvog meča u Holandiji, pa je pred meč na stadionu Voždovca tinjala nada da bi izabranici Zorana Rendulića mogli do podviga u Evropi.

Ipak, to se nije desilo, omladinci AZ Alkmara su posle ne preterano uzbudljivog prvog poluvremena poveli golom Ernesta Pokua, da bi sedam minuta kasnije Merdink propustio šansu da duplira prednost svoje ekipe sa penala koji je odbranio Miladinović. Kazna je stigla dva minuta kasnije, pa je Zvezda uspela da izjednači u 86. minutu golom Stefana Lekovića, a do kraja regularnog dela AZ je ostao i sa igračem manje nakon isključenja Tviska. Usledili su penali, nakon