Biće stručne rasprave o vraćanju vojnog roka Vučević: Vojnu obuku trebalo bi da prođu i stariji od 30 godina koji nisu služili vojsku
Večernje novosti 02.11.2022 | Tanjug
![Biće stručne rasprave o vraćanju vojnog roka Vučević: Vojnu obuku trebalo bi da prođu i stariji od 30 godina koji nisu…](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
MINISTAR odbrane Miloš Vučević najavio je da će biti stručne rasprave o vraćanju obaveznog vojnog roka, ističući da je on za to da se vrati, a da će se videti da li će biti tri nedelje ili tri meseca.
SPREMNI Vučević obišao kasarnu "Stefan Nemanja" u Raški, Foto Ministarstvo odbrane Vučević je kazao da vraćanje vojnog roka ima za cilj da se naredne generacije obuče za postupanje u kriznim situacijama kako bi građani Srbije bili bezbedni. "Nemir nam je kada imamo poplavu ili požar, a ne znamo kako da odreagujemo. Kada govorimo o vraćanju vojnog roka, ne pričamo o ratovanju, već da vojska bude na usluzi građanima kada je to u najtežim momentima najpotrebnije",