Вучић са Чен Бо и Боцан-Харченком о ситуацији на Косову
Председник Србије Александар Вучић састао се данас у Београду са амбасадорима Русије и Кине Александром Боцан-Харченком и Чен Бо информисао их о безбедносној ситуацији на Косову.
Вучић је обавестио амбасадора Харченка о безбедносној ситуацији и притисцима са којима се суочавају Срби и Србија и поновио захвалност на принципијелном ставу и подршци Русије суверенитету и територијалном интегритету Србије, саопштено је из Председништва Србије.
Амбасадор Русије истакао је да ће пренети све информације које су му данас предочене званичној Москви.
Амбасадорка Кине Чен Бо је истакла да је став Кине по питању Косова доследан.
"Веома ценимо напоре Србије и Вас лично ка тражењу мирног решења у дијалогу и преговорима. Подржавамо легитимне захтеве српске стране, који се тичу безбедности њених грађана на Косову и Метохији, као и напоре да се договор успостави у оквиру Резолуције 1244 Савета безбедности Уједињених нација. Противимо се једностраним акцијама које доприносе ескалацији и нарушавању стабилности", рекла је амбасадорка Бо додајући да Приштина што пре мора да приступи формирању Заједнице српских општина, као што је то договорено у оквиру Бриселског споразума.
Током састанака, председник Вучић је истакао да Србија наставља да води одговорну политику мира и стабилности и остаје посвећена поштовању међународног права и пуној примени до сада постигнутих споразума.
(Бета, 05.11.2022)