"Holivudski" kraj MLS lige - Geret Bejl u glavnoj ulozi!

Sportske.net 06.11.2022  |  Sportske.net

Fudbalski klub Los Anđeles novi je šampion Amerike! U triler završnici u finalu plej-ofa, posle 90 minuta bilo je 2:2, posle 120 3:3, pa su odlučivali penali, a sva tri su promašili igrači Filadelfije, dok je Los Anđeles iskoristio tri od četiri za šampionski pehar.

Apsolutni heroj finala bio je Geret Bejl koji je u 128. minutu pogodio za 3:3, a prethodno je u ludačkoj završnici, u 124. minutu Filadelfija povela rezultatom 2:3! Los Anđeles je poveo golom Akoste u 28. minutu, što je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. Gazdag je izjednačio u 59. minutu, a onda je usledila prva ludačka završnica. U 83. minutu Karlos vela je bio asistent, a Muriljo strelac za 2:1, ali je u u 85. Eliot izjednačio na 2:2 i meč odveo u